1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 

Prosinec 2010

Šťastné a veselé..

23. prosince 2010 v 14:47 | Káťa |  Vánoční články
Přeji Vám krásné Vánoce 2010, ať najdete pod stromečkem vše, co jste si přáli.

P.S.: Zítra tu už boužel nebudu, ale nezapomeňte mi napsat 25., co jste dostali. :-)

                                                                            Káťa

vanoce-2010.blog.cz

Pozítří..! :-)

22. prosince 2010 v 13:35 | Káťa |  Vánoční kalendář
Ahojky, jak se máte? Já dobře, protože dnes máme oficiálně první zimní den. Navíc skoro každý měl dnes ve škole besídku, jiní už v pátek. Těm co ji měli dneska, začínají vánoční prázdniny (stejně jako mě)! Nemůžu uvěřit, že za dva dny tu jsou Vánoce! Ale na druhou stranu, jsem zase smutná, že tohle všechno už skončí..:-(. No nic, zítra se ozvu naposledy. Na Štědrý den na počítač nechodíme.
Takže krásné prožití prvního zimního dne..

                                                                        Káťa

vanoce-2010.blog.cz

Už mě to vážně štve!

20. prosince 2010 v 15:55 | Káťa |  Vánoční články
Čauky..Asi bych měla vysvětlit název článku :-/. Jo, už jsme vážně docela dost naštvaná. A to z toho důvodu, že ve škole prostě neberou, že za 4 dny jsou Vánoce. Normálně se učíme! Jako dneska to bylo jako v každý jiný den, až s výjimkou, že jsme měli dvouhodinovou přednášku. A aby toho nebylo málo, teď se musím jít učit na písemku! Tak řekněte, je to normální?! Minulý rok, touhle dobou, jsme se ty dva dny neučili. Jako a ve středu máme třídní jen 4. a 5. hodinu, tedy poslední dvě a první tři máme normální. Na děják se máme dívat na film, němčinu zpívat koledy, ale poslední - třetí máme zemák. Dneska nám řekla, že se budeme učit. Nechápu to 22.12.! A navíc tahle učitelka s námi nikdy před Vánocemi nic nedělala..
A co vy? Taky se učíte? Asi ne, co? Jsme zase jediný..Jo a ještě jako jediná osmička zítra zůstáváme ve škole. Ostatní dvě třídy jedou na výlet. Dobrý, co? Nojo, dneska mám opravdu zkaženou náladu. Ale nezapomínám, že do Vánoc zbývají pouze čtyři dny a do prázdnin už jen dva..Mějte se co nejvánočněji (ne jako já :-/).

                                                             Káťa

Do Vánoc zbývá pouze..6 dníí :-)

18. prosince 2010 v 17:25 | Káťa |  Vánoční články
Ahooooj! Promiťe, že teď moc nepřidávám..Už včera jsem měla tento článek rozepsaný, ale musela jsem odejít, takže jsem si ho ani neuložila.
Pořád nemůžu uvěřit tomu, že za šest dní se budu touhle dobou připravovat na štědrovečerní večeři :-). Co vy?
Máte už všechny dárky? Já jo, dokonce i do školy. Akorát mě štve, že tam ještě musíme..až do 22.12. Někde už jsem četla, že měli volno od včerejška :-/.
Víte na kolik mě letošní Vánoce vyšly? Na 1850 Kč. To je hrozný, tolik peněz utratit :-D.
No nic, budu muset jít. Ovšem sluší se připomenou, že zítra máme poslední, tedy zlatou neděli :-). Tak si ji pěkně užijte a já se zase někdy ozvu.

                                    S milým vánočním pozdravem Káťa :-D

3. adventní neděle

12. prosince 2010 v 17:00 | Káťa |  Vánoční kalendář
Čusky! Dnes máme 3. adventní neděli, je přesně 12.12. :-). Vánoce jsou za 12 dní, samé dvanáctky :D. Před chvílí jsem se vrátila z Veselého kopce. Měli tam toho hodně, ale byla stašná zima. U nás už roztál sníh, ale na té vysočině je tak 20 - 40 cm :-). Jak je to u vás? No nic, já se musím vrátit k učení. Přeji vám krásné prožití třetí adventní neděle.

                                                                            Káťa :-)

Mikulášská příhoda - Andrea

12. prosince 2010 v 16:30 | Káťa |  Vaše Vánoce
První mikulášskou příhodu nám poslala Andrea z Krmelína.

Každý rok, chodím do bistra Ozzy, které vlastní rodiče mé kamarádky.
Den předem zavoláme teťe Olze že na Mikuláše přijdeme určitě taky.
Teta nás zapíše a ještě se nás zeptá jestli jsme zlobily, když jo tak jak?
Teta zapsala že nepozorná ve škole.
No jo.
Druhý den přijdeme v 17:00 do bistra.
V 17:15 přišli čerti, anděl a Mikuláš.
Nejprve odříkali nejmenší a nakonec já.
Totálně jsem se ztrapnila nejprve jsem chtěla říct Koleda, koleda Štěpáne, ale totálně mi to vypadlo z hlavy.
Tak jsem řekla báseň, kterou jsem vůbec neuměla a konec jsem zapoměla.
Naštěstí jsem balíček dostala.
Nakonec jsem šla ven s kamarádkami a vozila jsem je na bobech.

Tato příhoda je ze dne 4.12. 2010

Že by jsme se dočkali bílých Vánoc? :-)

11. prosince 2010 v 16:48 | Káťa |  Vánoční články
Ahojky, chci se vám hrooozně moc omluvit, že jsem tu od úterý nebyla. To víte, středa..byla jsem u toho zubaře. Dopadlo to, no, vcelku dobře, hlavně, že už to mám za sebou.Celý den jsem ale neměla čas. Jak jsem vám psala, byla jsem v Glóbusu a koupila papír..je mooc krásný, takový zasněžený :D :-). Taky jsem koupila společný dárek. Pak jsem musela jít na den otevřených dveří k nám do školy. Tam jsem byla do večera a cestou domů se ještě stavila k nám do papírnictví pro mašli a jmenovky. Ten den jsem hned začala balit dárky, protože už je mám všechny ;-). No, ve čtvrtek samý učení a pátek..po škole jsem hned musela na rentgen, pak do města a nakonec k večeru ještě přišla teta popřát ségře k pondělnímu svátku. Potom večer jsem dobalovala dárky, dohromady mi to trvalo tak přes tři hoďky..Dneska jsem vstala až o půl jedenáctý a od jedenácti do čtřech jsem se zase učila, hroznýý :D. No a teď mám konečně čas :-). A jak se máte vy? Já fajn, furt nemyslím na nic jiného než na Vánoce. Už jen 13 dní. A k tomu jsem četla, že podle nejnovější meteorologické předpovědi nás čekají bílé Vánoce. Tedy s obšasným sněžením a teplotami kolem 0°C až -3°C. Akorát teď nám ten sníh nějak taje..Zítra jedu na Veselý kopec, bude tam jarmark, jedete někdo taky? Takže zítra tu taky nebudu, ale vynahradím vám to příští týden. Do školy jdu jen v pondělí a pátek. V úterý totiž jedu na ortopedii a ve středu a čtvrtek mám dopolední koncerty, to znamená, že bych měla být brzo doma..:-). No nic, jdu si vybrat jaké budu dělat cukroví, mějte se krásně vánočně..

                                                                                  Káťa

vanoce-2010.blog.cz

7.12. - 17 dní :-)

7. prosince 2010 v 15:41 | Káťa |  Vánoční kalendář
Ahojky..Jak se máte? Už pořádáte to, co jste dostali od Mikuláše? Já ještě zatím moc ne, kromě kinder vajíček :D. Jak jsem vám totiž psala, zítra mě čeká zubař!! Hroozně moc se bojím :-(. I když doufám, že mi nic nělat nebudou..Kolem půl jedenácté na mě všichni prosíím myslete .
Teď k těm veselejším věcem. Po zubaři mě taťka zaveze ke Globusu, kde počká a já si půjdu koupit balící papír. Problém je, že tam mají jen buďto po 5 m nebo po 2 m. Já samozřejmě, jak jinak, potřebuji nejméně tři..Takže jestli nedostali něco nového koupím si 2x 2 m. Ještě ale vůbec nevím jaký. No, a pak půjdu s rodiči na oběd (jesi mi nic nebudou dělat, nedejbože, když ano, tak budu muset s jídlem pár hodin počkat). Ve škole, budu jen dvě hodiny. Vlastně, jakoby tři. Máme nultou (doučko). No ale první hodinu budu sedět u hlavního vchodu, protože máme den otevřených dveří. Budeme něco jako "hostesky" :D. Pak už se vracet nebudu. No, ale nemůžu tvrdit, že to nemá své výhody..:D.
Nesmím také zapomenout na to, že dneska - 7. prosince, je to přesně 17 dní do Vánoc. Víte, co budeme na 17 dní touhle dobou dělat? Já klepat nedočkavostí. Dneska jsme se ale domluvili s kamarády, že půjdeme na chvíli na Štědrý den ven. 23. prosince taky, aspoň nám to rychleji uteče.
Mějte se hezky a vánočně a zítra ne mě myslete, díky.

                                                                                         Káťa
  vanoce-2010.blog.cz

Doufám, že vás neodnesl čert!

6. prosince 2010 v 16:38 | Káťa |  Vánoční kalendář
Ahoojky! Jak už jsem napsala v nadpise, doufám, že jste tu se mnou všichni, žádný snad nechybí. Čert si neodnesl ani mě :-P. Jako každý rok :D. A co jste od Mikuláše dostali? Já adventní kalendář, čokoládu, vánoční postavičku, 70 Kč, horkou čokoládu a spoustu dalšího..:-).
Tím pádem jsem si tedy dnes otevřela již šesté okýnko v kalendáři. To znamená, že do Vánoc zbývá pouze 18 dní, fajn že? Teď jsem učím, takže musím, ale dál mi posílejte mikulášské příhody (vanoce-2010@seznam.cz ). Přišla mi jedna a budu se těšit na další. Ke zveřejnění do článku potřebuji alespoň tři.

                                                 Zatím pa, Káťa :-)

2. adventní neděle a Mikuláš..:-)

5. prosince 2010 v 12:23 | Káťa |  Vánoční články
Čauky. Dnes si zapálíme druhou svíčku na adventním věnci. Už se nám to blíží čím dál víc :-). Zbývá pouhých 19 dní. Mnozí z nás taky dnes vyrazí do ulic. Právě dneska je totiž Mikuláš. Já, jak už jsem vám psala, nikam boužel nepůjdu. Nechce se nám totiž do té strašné zimy, která je již teď a ještě horší bude večer :-/. A co vy? Chystáte se někam?
Ještě bych vás chtěla poprosit..Stala se vám na Mikuláše a čerty nějaká příhoda, trapas prostě příběh? Jestli ano budu moc ráda, když mi ho zašlete na blogový email - vanoce-2010@seznam.cz
Budu se těšit, zatím se mějte krásně a přeji vám pěkně prožitou druhou adventní neděli a Mikuláše..:-)

                                         Káťa

vanoce-2010.blog.cz