1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 

Listopad 2010

Tak, a máme advent - 25 dní..:-)

29. listopadu 2010 v 16:53 | Káťa |  Vánoční kalendář
Ahooj! Dneska mám celkem dobrou náladu..:D. Teď jsem si zapálila, sice trochu opožděně, první svíčku na mém adventním svícnu :-). Taky už jsem dělali ve škole vánoční výzdobu. Zabralo nám to asi 2 hodiny, boužel první byla hodina volna :D. To mi bylo ale jedno. Ve třídě jsem si ozdobii stromeček a potom pokračovali s výzdobou po celé škole..Zítra by jsme měli kompletně dodělat třídu :-). Pak vám chci také říct, že vyšel nový vánoční časopis. Jmenuje se Speciál Receptář - Vánoce patří dětem. Pořídíte ho za 30 Kč. Opravdu ho doporučuje, je to moc zajímavých věcí. Jak jsem včera říkala, že jdu na rozsvěcování stromu na náměstí, tak jsem tam byla :-). Ale řeknu vám, ty lidi, ten dav co tam byl, byl neskutčnej. Každý se totiž chtěl jenom podívat na rozsvícení a potom se hned mačkali zpátky. Byly tam i trhy. Tento rok jich tam bylo docela dost. Už mám taky koupené všechny dárky. Ještě mi zbývá balící papír, jmenovky a stužka. Chtěla bych ale ještě něco koupit pro celou rodinu, jenže nevím co..Tak mi prosíím poraďte, budu vám velmi vděčná. Tak já se musím jít učit, mějte se co nejkrásněji a hlavně vánočně..:D.

                                                             Káťa

vanoce-2010.blog.cz

1. adventní neděle

28. listopadu 2010 v 14:37 | Káťa |  Vánoční články
A je to tady! Konečně advent! Už v podvečer zapálíme 1. adventní svíčku..:-)
Já se moc omlouvám, že jsem tu tak dlouho nebyla. V pátek jsem byla v Hradci Králové na adventních trhách a včera jsem to samé zopakovala v Brně (mimochodem tak jsou trhy mooc krásné :-)). Teď už musím končit, jdu se podívat na trhy u nás v Pardubicích a ve čtyři hodiny budou slavnostně rozsvěcovat vánoční strom na Pernštýnském náměstí..:-)

                       Tak pa a krásné prožití první adventní neděle :-* Káťa 

v2

Svátek sv. Kateřiny

25. listopadu 2010 v 17:00 | Káťa |  Vánoční články
Ahojky! Na začátek přeju všem Káťam, Kačkám a Katkám všechno nejlepšíí k svátku :-).

Pranostiky na 25. listopad, tedy na sv. Kateřinu:  
- Na svatou Kateřinu schováme se pod peřinu.

- Přitrhla-li zima s Kateřinou, bývá do omrzení.

- Kateřina na ledě, vánoce na blátě.

- Chodí-li svatá Kateřina po ledě, chodí svatý Štěpán po blátě.

- Jaké počasí na Kateřinu, takové v příštím lednu.

- Sníh na svatou Kateřinu věští vysoké obilí.

- Svatá Kateřina strčí housle do komína.

- Martin a Kateřina na blátě, vánoce na ledě.

                                                                                                        

První sníh :-) (konečně!)

24. listopadu 2010 v 14:03 | Káťa |  Různé...
Čauky..Ták dnes u nás celý den sněžilo :-). Nebo, jestli se tomu dá říkat sníh..Celé dopoledne to bylo něco nezi sněhem a deštěm, ale když jsem šla před hodinou ze školy, byl to pravý bílý sníh! Ten teď už boužel přešel :-/. A co u vás? Musím vám také sdělit jednu pranostiku, Kateřina na ledě, vánoce na blátě. Ano, ano, doufám, že všichni víte, že zítra má svátek Kateřina, tedy já :-). Budu si tedy přát, aby zítra zase moc hodně nesněžilo.
POZOR! Důležitá informace! Do Vánoc zbývá úplně přesně měsíc (30 dní). Prostě je to neuvěřitelný, kdyby tam tak mohla místo jedničký být dvojka. No, nedá se nic dělat, zatím si jen představuju co budu za měsíc dělat. A vím to úplně přesně..Koukat na televizi a být plná nedočkavosti. Nojo, to jsem já, nikdy nemůžu nic vydržet.

                                                 Mějte se hezky..Káťa

vánoce 3

Už jenom 31 dní!! Je to možný? :-)

23. listopadu 2010 v 14:42 | Káťa |  Vánoční kalendář
Ahojky! Jak se máte? Já momentálně moc dobře ne..:-/. Celé odpoledne strávím po mých ,,oblíbených" kroužkách :D. No, budu to muset nějako přežít :-). Pak bych vám taky chtěla poděkovat! Poděkovat za to, kolik vás sem chodí. Včera blog navštívil 2929 čtěnář. Jsem vám za to moc vděčná.
K tématu. Do Vánoc zbývá (s dneškem) 31 dní. To je super ne? Říkám si, že to snad není ani možný..:-). Za měsíc touhle dobou už budem napětím samy bez sebe. Někdo bude zdobit stromečky, jiní dodělávat poslední cukroví. A co budu dělat já? Určitě budu koukat na televizi, tím mi to vždycky rychleji uteče..:D. A co vy? Co budete dělat přesně za  měsíc? :-)

                                                                      Pa, Káťa

8. Kaččiny Vánoce

22. listopadu 2010 v 16:01 | Káťa |  Vaše Vánoce
Každé vánoce u nás vstáváme každý jinak. Já a brácha kolem 7.hodiny a máma s tátou kolem 9. hodiny. Pak se jdeme nasnídat. Ke snídani máme vánočku a čaj nebo kakao. U snídaně je bratrovo obvyklé vyďubování rozinek z vánočky což mamku vždycky namíchne. Když sklidíme ze stolu a uděláme raní hygienu táta z balkónu přinese stromeček (většinou jedličku) a my se vydáme do sklepa pro ozdoby a rozhodujeme se jakou barevnou kombinaci letos zvolíme. Pak ho jdeme ho ozdobit to nám trvá asi tak do půl dvanácté až do 12 hodin. Pak se naobědváme. K obědu míváme zelňačku z kyselého zelí. Pak táta jde ke kamarádovi pro kapra a jikry a já s bráchou ještě trénujeme koledy na flétnu, máma vaří. Kolem půl šesté jdeme já, brácha a táta na procházku někam do okolí (to znamená na náměstí na stromeček na ozdobené domky v naší čtvrti atd.) Zatím co máma doma dělá salát, řízky, klobásy a polívku s jikrama. Když se vrátíme já a mamka prostřeme a začneme dávat na stůl chleba, ovoce a ořechy (táta je věřící a tak to děláme podle pravidel no asi to znáte). Pak si ještě s bratrem chvíli zahrajeme na flétny a jdeme se převléknout, já namalovat a zkrotit svůj 70 centimetrový ohon na hlavě :) . Pak se navečeříme a všichni kromě mamky jdeme do pokoje a čekáme na "Ježíška". Když zazvoní zvonek běžíme k dárkům. Věci jako pc hry a mobily si hned zkoušíme nebo instalujeme na pc a odnosíme si všechny dárky do pokoje jdeme se umýt a spát páč televizi už dva roky nemáme a táta nechce koupit novou.

                                                                            s pozdravem Kačka, Liberec

Můj dnešní úspěšný nákup..:-)

21. listopadu 2010 v 18:33 | Káťa |  Moje Vánoce
Ahojky, před chvílí jsem se vrátila z Globusu. Byla jsem velmi úspěšná. Koupila jsem dárek 3v1 pro taťku :D. Pak jsem si taky konečně vybrala vánoční světýlka, pouze za 50 Kč!! Nojo, tak už mi zbývá pouze pro ségru a možná koupím společný. A co vy? Jak na tom s dárky jste?
Jinak, do Vánoc nám zbýva 33 dní, bez dneška už jenom 32. Jsem z toho fakt nadšená. Dneska už jsem taky dodělala vánoční výzdobu u mě v pokoji :-). Mám to sladěné do červena (z modré se stala červená :D). Akorát mi ještě zbývá umístit ty světýlka.
Tak se mějte vánočně..

                                                   Káťa :-)

v3

Štěstí, zdraví, pokoj svatý

21. listopadu 2010 v 10:44 | Káťa |  Vánoční koledy
Štěstí, zdarví, pokoj svatý vinšujeme vám,
nejprv panu hospodáři pak našim dítkám.
Zdaleka se béřeme, novinu vám neseme,
co jest se nám přihodilo v městě Betlémě.


Narodil se tam synáček, posílá mě k vám,
byste mu koledy dali - však já mu ji dám.
Chlebíčka nechce bráti, nakrmila ho máti,
radš tolárek neb dukátek máte poslati.


Pěkně prosím, odbuďte mě, nemám tu kdy stát,
ještě musím do Betléma dítko kolíbat.
Dítko to je bohatý, v nebi vám to zaplatí,
že se budete po smrti s ním radovati.Půjdem spolu do betléma

21. listopadu 2010 v 10:39 | Káťa |  Vánoční koledy
Půjdem spolu do betléma,                                        
dujdaj, dujdaj, dujdaj dá!

Ježíšku, panáčku!
Já tě budu kolíbati,
Ježíšku, panáčku!
Já tě budu kolíbat!

A ty Janku na píštalku
dudlitidy dudlitidy dudlitidy dá!

Ježíšku, panáčku!
Já tě budu kolíbati,
Ježíšku, panáčku!
Já tě budu kolíbat!

Začni Kubo na ty dudy
dujdaj dujdaj dujdaj dá!

Ježíšku panáčku!
Já tě budu kolíbati,
Ježíšku panáčku!
Já tě budu kolíbat!

A ty Mikši na housličky
hudlitidy hudlitidy hudlitidy dá!

Ježiíšku panáčku
Já tě budu kolíbati,
Ježíšku panáčku!
Já tě budu kolíbat!

A ty Vávro, na tu basu
rum rum rum ruma da!

Ježíšku panáčku!
Já tě budu kolíbati,
Ježíšku panáčku!
Já tě budu kolíbat!


Trhy pomalu začínají..:-)

20. listopadu 2010 v 13:39 | Káťa |  Vánoční články
Ahojky..:-) Jen bych vám chtěla napsat, že se pomalu rozjíždějí vánoční trhy. Především v Hradci Králové a Praze. V Hradci začínají 26.11. a končí už o den déle. V Praze 27.11. a v neděli 28.11. se slavnostně rozsvěcí strom na Staroměstském náměstí. V Pardubicích se můžeme následující poslední listopadový víkend těšit na Mikulášské slavnosti a od pondělí 29.11. už na tradiční pardubické vánoční trhy, které potrvají až do 19.12. Všechno samozřejmě na Pernštýnském náměstí.

                                                      Káťa :-)

vanoce-2010.blog.cz
Vánoční strom z roku 2009 na pardubickém Pernštýnském náměstí.