1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 

4. Vánoce Patricie

19. října 2010 v 13:52 | Káťa |  Vaše Vánoce
-Mimo příběh: Žádné Vánoce co jsem zažila si nejsou se sebou totožné.Každý rok jsem je zažívala jinak, takže budu psát jaké byly v roce 2009. Doufám že to nevadí ;)

Takže... Mé Vánoce 2009 začali takhle.. Den před Štědrým dnem jsem nemohla usnout z toho, jak moc jsem se na 24.prosince těšila. Ráno jsme celá rodina vstávala různě.Už přesně nevím v kolik..
Ještě chci říct(napsat), že moje(naše) Vánoce nejsou nějak zajímavé - mě příjdou téměř nudné.
Na snídani jsme měli to, co si kdo vzal..Na stole bylo Vánoční cukroví, který jsme si mohli po celý den brát. Nedělali jsme nic zajímavého. Mnozí jsme trávili čas u počítače, ikdyž to není vůbec pěkný (mě se to nelíbí) když je Štědrý den.Vím co se má o Štědrém dnu dělat, mám úžasnou představu, ale bohužel já neřídím to, co naše rodina(z poloviny nevlastní) dělá. Jestli si dobře pamatuju, tak jsme neměli ani nějaký vydatný oběd.. Opět jsme byli u počítače či se dívali na pohádky v televizi. Později odpoledne nás(mě a mé vlastní i nevlastní sourozence) rodiče poslali aby jsme se šli projít. Šli jsme se projít na Letnou. Nebyla nějak extra krásná zima. Na boty se mi lepilo takový, sněhobláto. Poté jsme přišli domů. Převlékli jsme se, učesali a někteří nalíčili :) . Na večeři jsme měli polívku - teď nevím s čím to byla. Nějaké maso v ní bylo a to maso mi vůbec nešlo požvýkat, takže jsem nevhodně musela zajít k odpadkovému koši a ten kousek masa vyplyvnout. Samozřejmě - jako vždy, nejdéle trvalo mě, než jsem všechno dojedla.Žádné překvapení. Po polívce jsme měli bramborový salát. Kluci (včetně táty) u nás v rodině měli k tomu bramborovému salátu kapra. Zbytek rodiny jsme si dali řízky. Abych pravdu řekla, štědrovečerní večeře mi vůbec nechutnala.
Po večeři rodiče donesli z ložnice dárky a daly je pod stromeček(mimochodem, já zapomněla napsat o zdobení stromečku. Zdobila ho má nevlastní sestra a chvílemi i já. Ten stromeček byl koupený na poslední chvíli, protože ten co jsme měli koupený předem uschnul).
Hanka, nevlastní a nejmladší člen rodiny (když ponecháme 4 letou fenku) šla rozdělovat dárky. Také že ona těch dárků měla nejvíc, ale nemyslete si že mi to vadí. Popravdě jsem ráda že jsem dostala vůbec nějaký ;) . Mezitím táta všechno fotil. Po rozdání a radostém rozbalování a zkoumání dárků jsme malinko pouklidili a dál už si každý dělal co chtěl.

Jak jsem to tak psala, začalo se mi stýskat po Vánocích strávených z babičkou a dědou. Bohužel to už nevrátím..
Ale vám všem, návštěvníci tohohle blogu na kterým je tenhle článek uveřejněn, chci popřát krásně prožité Vánoce podle vašich představ, a majitelce  přeju to též a hodně radosti z vánočním blogem :) .

                                                                                           Patricie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Paxa | E-mail | Web | 19. října 2010 v 19:40 | Reagovat

??? :D :D .. moje "Vánoce" .. :)

2 Simi | 2. listopadu 2010 v 17:06 | Reagovat

Mno... Vy ty Vánoce ASIKA moc neprožíváte co?? Vypadá to, že si na Vánoce stěžuješ. :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama