1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 

Říjen 2010


Dobré ráno :-)

31. října 2010 v 8:36 | Káťa |  Různé...
Ahojky, jak se máte?? Já právě vstala, myslela jsem si, že je už půl desátý a ono je teprve půl devátý. Jsem mohla ještě spát..:D. No, ale teď pojedu do Globusu, který už je vánočně vyzdobený. Nemůžeme taky zapomenout na to, že dneska máme Halloween! Jak ho budete slavit?? Já nijak..:D. Tak se mějte váánočně..

                                                                           ..Káťa :-)

vanoce-2010.blog.cz

Překročili jsme 1000..

30. října 2010 v 18:53 | Káťa |  Různé...
Ahojky! Koukala jsem se na žebříček návštěvnosti a zjistila jsem, že můj blog navštívili už 1137 lidí. Je to neuvěřitelné! Jsem za to tak šťastná..:-) Radost mi poslední dobou dělají i komentáře. Chci vám mooc poděkovat. Ještě, narazila jsem asi před týdnem na blog, kde si majitelka stěžovala na to, že má nízkou návštěvntost a že asi napíše na nejnavštěvovanější blog z celého blog.cz a požádá o spřátelení. Mně to teda přijde..já nevim. Co myslíte vy?? Já bych asi veřejně neventilovala, že mám nízkou návštěvnost (což dotyčný blog zrovna neměl)..já taky nemám extra vysokou, ale nevadí mně to. Blog mně prostě dělá radost a radost mám i když přidám nějaký článek, který jsem napsala úplně sama. No nic, co myslíte vy?? Třeba je to jen můj názor..Ale jinak, ještě jednou tisíckrát dííky..!

                                                         Vánočně naladěná Káťa :-D

Modré Vánoce..:-)

30. října 2010 v 12:48 | Káťa |  Vánoční články
Ahojky, dlouho jsem přemýšlela, jak tanhle článek pojmenovat, protože vám v něm toho chci napsat opravdu hodně (i když na část stejně zase zapomenu). Proč tedy Modré Vánoce? Rozhodla jsem se, že moje letošní svátky udělám do modré barvy. Nemyslím výzdobu. Tu udělám všemožně, ale možná si koupím teda modrý řetež. No, ještě uvidím :-). Takže modré chci hlavně udělat dárečky. Potřubuju koupit balící papír do modré barvy. Představovala bych si nějakou zasněženou krajinu..áách, jak já už se nemůžu dočkat :D. A pak taky samozřejmě modrou stužku. Může se ale taky stát, že mi do oka padne jiný balící papír, v jiné barvě. Ovšem nechci červený, který jsem měla minulý rok, zelený, z předminulého roku a hnědý z Vánoc před třemi lety. Ona vlastně jiná barva než modrá moc nezbývá, žejo? :D Tak doufám, že u ní zůstanu. Až ten papír koupím, samozřejmě dám vedět :-).
Další zpráva! :D Dneska u nás doma jsou takové ,malé´Vánoce..! Víte proč? Protože máme rybí polévku, kterou děláváme jen na Vánoce a občas po nich. Ani nevím, kde mamka sehnala kapra. Máme do toho taky nakrájený rohlík nebo housku, která se pak na pánvičce ohřeje a je tak křupavá! Děláte to taky, jest-li ne, tak to určitě zkuste. Je to dobrota, se kterou si já vždycky vzpomenu na Vánoce. Za chvíli už mě čeká..:-)
Pak, určitě víte, že dnes ve 20 hodin startuje na ČT1 čtvrtá řada soutěže StarDance...když hvězdy tančí. Možná se vám zdá, že to sem nepatří, ale vždycky, když se tato soutěž rozjede přijde mi, že Vánoce už jsou za dveřmi. Těch 55 dní uteče jako voda. A kdo bude tančit tento rok? Třeba herečka Jitka Čvančarová, zpěvačka Monika Absolonová, nebo kuchař z pořadu Kluci v akci Filip Sajler. Čeká vás ale dalších pět celebrit. Dívali jste se minulý rok na Duety? Já jo. Sice byli dobrý, ale podle mě na StarDance to nemá. Proto já neporuším tradici a na čtvrtou řadu se čtvrtý rok kouknu, co vy? :-)
Tak a poslední zpráva. Už vím, co koupím babičce s dědou. Bude to dohromady a doufám, že to zvládnu zařídit. Nejde to zrovna koupit v obchodě. :D Nebudu sem psát co, protože kdyby se sem šla třeba podívat ségra, tak by si to přečetla a já chci, aby to bylo překvapení pro všechny. Ale jsem z toho tak nadšenáá..:-) :D.
To je všechno! Tak dlouhý článek jsem snad ještě nikdy sama nenapsala, ale doufám, že se vám líbí a líbí i těm, kteří takovéhle články neradi čtou. Tak se mějte vánočně a zase někdy..ahoj!

                                                                                                Káťa
vánoce 3

Anděl Páně

29. října 2010 v 15:11 | Káťa |  Vánoční filmy
Skvěle obsazená a moje nejoblíbenější vánoční pohádka. Pamatuju si, jak jsem na ní byla před 5 lety s mamkou v kině a byla jsem nadšená! :D

Je časné ráno, v předvečer Štědrého dne, a celé nebe se chystá na velkolepé oslavy Ježíškových narozenin. Panna Marie se svatou Veronikou pečou hory cukroví, Tři králové chystají dort a sbor andílků nacvičuje koledy. Jen jeden anděl jakoby tu byl navíc a jakoby se každému jen pletl pod nohy Petronel, paličatý nešika a přetrhdílo. Na co sáhne, to zkazí, ale přitom nikdy nepřizná svoji chybu. Zakrátko si proti sobě poštve všechny svaté. Jediný, kdo má s Petronelem ještě trpělivost, je sám Pán Bůh, ale i toho Petronel nakonec urazí. Za trest je poslán na pozemský svět, aby napravil jediného hříšníka, jinak na Štědrý den skončí jako padlý anděl v pekle. Vyděšený Petronel, proměněný v žebráka, odchází mezi smrtelníky, o jejichž životě nemá ani potuchy. Průvodcem je mu poťouchlý čert Uriáš, který se náramně dobře baví na Petronelův účet. Petronel bloudí zasněženým krajem a pokouší se najít si svého hříšníka, kterému by napravil hlavu. Nemá však nejmenší ponětí o lidských přáních, touhách, starostech a láskách.

Hrají: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Zuzana Kajnarová, Zuzana Stivínová, David Švehlík, Oldřich Navrátil a další
Režie: Jiří Strach
Premiéra: 3.11.2005

A ještě trailer..Jak se vám Anděl Páně líbí?? Už jste ho viděli?? Mě teda přijde skvělý :-)


První dárek..!!

29. října 2010 v 13:03 | Káťa |  Různé...
Čauky! Celé dopoledne jsem s mamkou a ségrou chodila po městě a konečně jsem koupila první dárek. Pro taťku! Koupila jsem mu v takovém malém obchůdku v centru černý čaj, který furt pije. Je to takové krásné balení :D. No, a pak už taky vím co koupím mamce. :-) A jak se máte?? Kolik už máte dárků?? Napište a mějte se..

                                                                   Káťa :-)

Moje výrobky - betlém

28. října 2010 v 16:25 | Káťa |  Moje Vánoce
Tady je ten betlém, o kterém jsem vám psala, že ho jdu vyrábět. Tak snad se vám líbí..:-)

vanoce-2010.blog.cz


vanoce-2010.blog.cz

Vánoce u Rumcajsů

28. října 2010 v 15:51 | Káťa |  Vánoční příběhy
Vánoce u Rumcajsů - Václav Čtvrtek

A bylo o Vánocích na třetí rok. Hned ráno zaslechli Rumcajs s Mankou od Jičína velké tlučení. "V Jičíně už zabíjejí kapry," povídá Manka. "To aby ses, Rumcajsi, taky vypravil pro rybu."
Rumcajs ale zavrtěl hlavou: "Já bych letos radši černého kubu. To je pravé loupežnické jídlo na štědrou večeři. Loni si ho nemohl dopřát ani knížepán." Manku jako by v tu chvíli posedla jiná chuť.
"Rumcajsi, mně se jazyk kroutí do kornoutku zrovna jen na rybu." A tak si Rumcajs vysadil synka Cipíska na rameno a vydali se k vodníku Volšovečkovi pro kapra. Místy bylo holo a kluzko, místy hluboký sníh. A nejhůř u rybníka nad stavidlem. Vítr tam navál závěj na zmrzlou strouhu.
Vtom Cipísek, protože byl výš, povídá: "Někdo v té závěji leží." Byl to takový kulatý chlapík, převaloval se na břiše jako na kolíbce a ne a ne se zvednout. "Já tě znám," povídá Rumcajs, "ty jsi jičínský krupař Kastl. A co tu děláš?"
"Vyšel jsem si, aby mi v žaludku správně odlehlo před večeří, a teď tohle," heká Kastl.
Rumcajs s Cipískem zvedli Kastla ze závěje a postavili ho rovně na nohy. A krupař už šmejdí po všech kapsách, aby se jim odměnil. Neshledal v kapsách víc než pár hrstí krup, jak mu tam napadaly, když stál u pultu. "Víc u sebe nemám," řekl Kastl.
"Nech tak, stejně bychom nic nevzali," povídá Rumcajs, ale vtom už mu krupař vsypal kroupy do kapsy u kordofánské kazajky. Potom se Kastl hrnul dál směrem k Jičínu.
Rumcajs s Cipískem došli jen k rybníku a zaťukali na stavidlo. Volným očkem v ledu vyjel z vody vodník Volšoveček. "Co byste rádi?"
"Kapříka, Mance na něj přišla chuť, a aby bylo co smažit k štědré večeři," poprosil Rumcajs.
Volšoveček na to neřekl ani slovo, vjel pod led a za chvíli podává Rumcajsovi kapra. "Tumáš." A hned zase zpátky pod led, a voda v rybníce jako by o slzu stoupla. Rumcajs si srovnal krasavečka kapra do náruče a nese ho domů.
Cipísek se mu přidal k boku. Ale jak jdou, Rumcajsovi pořád připadá, jako by se za ním někdo díval. Ohlídne se, a na stavidle sedí vodník Volšoveček a tlapkou mává kaprovi na rozloučenou.
"Kruciš, já se neměl ohlížet," povídá Rumcajs.
Když došli k jeskyni, Rumcajs pro tu chvíli usadil kapra do studánky a na stružku přihrábl hrázku z křemílků, aby nemohl uplavat.
"Máš ho ve studánce, Manko," vzkázal po Cipískovi. Ale sám postává nad studánkou, v srdci ho tíží závažíčko, a pořád vidí Volšovečka, jak sedí na stavidle a mává kaprovi na rozloučenou. A bůhví jak se to tak Rumcajs nešikovně otočil na patě! Hrázka z křemílků se rozvalila a kapří krása plyne strouhou pryč do rybníka. "Já nešika!" křikl vesele Rumcajs na celý Řáholec.
Když to doma pověděl Mance, Manka řekla: "Dobré srdce není zadarmo. Nás to stálo štědrou večeři."
"Nevyvedla se nám ta rybí po pansku," usmál se Rumcajs, "tak si uděláme poctivou loupežnickou." . Uhodil rukou o kapsu u kazajky a v kapse se ozvou kroupy od Kastla. Přesypaly se a zacinkaly málem jako zvonky.
"Aleluja," povídá Manka, "k štědré večeři bude kuba z krup." "Glória, maštěný kuba s houbama!" zazpíval Cipísek. Rumcajs vyklopil kroupy z kapsy a hned stavěli hrnec na ohniště. Našla se palička česneku, za nehet pepře, za dva soli i jiskřička jezevčího sádla. Jen houby nebyly. Jen houby pořád chyběly. Nebyl jich v celé domácnosti ani lupínek.
"Jako loni na jičínském zámku," povídá Rumcajs. "A bez hub je kuba jen marnost."
Vtom vběhne do jeskyně veverka. Přichytila se drápkem Mančina kolena a složila jí do klína plnou náruč hub. "Už chvíli se dívám na tu vaši trampotu tamhle z borovice," řekla. "A tak vám něco nesu ze své zimní špajzky. Tuhle jsou hříbky a tuhle křemenáče, aby byl kuba správně dočerna."
Rumcajs, než sáhl pro kudlu, aby to veverčí nadělení pokrájel do rendlíku, ještě povídá: ,,0 to je na tom loupežník líp než knížepán, že má veverku za dobrou přítelkyni."
Potom vařili kubu: z Kastlových krup, soli, pepře, jezevčího sádla a veverčího nadělení. Vonělo to až do jičínského zámku. A když toho černého kubu snědli, zazpívali si stručnou loupežnickou koledu:

Vyletěla na nebesa
vlasatice kometa,
měsíček tam trousí hvězdy,
kometa je zametá.


Vánoční zajímavosti

28. října 2010 v 14:26 | Káťa |  Vánoční články
  • Nejdelší prskavka v Čechách je 250 cm dlouhá a vydržela prskat 17:48 minut. Má průměr 1,4 cm a pochází z dílny Družstva SLUŽBA Ostrava.
  • - Nejdéle uchovaný vánoční stromek měli manželé Čechovi ze Zlína. Borovice jim vydržela celý rok od 24.12.1998 - do 24.12.1999. Jehličí sice uschlo, ale neopadalo.

  • - Nejstarší dochovanou vánoční kolekci vlastní paní Ladislava Kreinerová z Říčan. Kolekce pochází z r. 1938 a obsahuje lístek psaný rodiči majitelky s textem hovořícím o tom, že kolekce nemohla být použita vzhledem k příchodu hitlerovských vojsk.
  • - Nejdelší vánočku upekli pekaři z pelhřímovské Adélky. Byla klasicky pletená ze 6ti pramenů a měřila 450 cm. Na její výrobu bylo spotřebováno 40kg mouky, 40 vajec, 10 kg cukru a 8 kg másla.

Státní svátek - 28.10.2010

28. října 2010 v 12:51 | Káťa |  Vánoční kalendář
Ahojky, jak se dneska máte?? Už druhý den máme podzimní prázdniny . Dnes máme státní svátek. Jedná se o den, kdy vzniklo Československo, tedy 28.10.1918. Je to 92 let. Teď ale už k Vánocům. Zbývá ještě 57 dní. Hlavní je, že už za tři dny máme listopad. Konečně!  Já mám 0 dárků :D. Co vy?? Máte už nějaké?? Jaké a pro koho??
Pak, přibilo mi, jak jste si mohli všimnout nové SB. Veronica už měla pár blogů. Poslední určitě znáte (Sněhurka). No nic, mám oběd, tak se s vámi loučím a napište mi o těch dárcích. Ráda bych dostala nějaké tipy .

                                            Paa..Káťa


vánoce 2